Islamiści poprawią i tak już dobry wynik w drugiej turze egipskich wyborów

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Egipcie trwa druga tura wyborów parlamentarnych. Islamiści, którzy i tak już mają zwycięstwo w kieszeni, teraz jeszcze bardziej się obłowią, bo dzisiaj głosuje konserwatywna egipska prowincja

Tak jak w pierwszej rundzie pod koniec listopada także w środę przed lokalami wyborczymi od rana ustawiały się długie kolejki Egipcjan chętnych do zagłosowania w pierwszych wolnych wyborach parlamentarnych w egipskiej historii.

Nie wszystko przebiegło bez zarzutu – niektóre lokale zostały otwarte z opóźnieniem, bo spóźnili się nadzorujący wybory sędziowie, w kolejkach do urn zwolennicy poszczególnych partii rozdawali ulotki i namawiali do głosowania mimo ciszy wyborczej.

Po pierwszej rundzie triumfowali wszelkiej maści islamiści – Partia Wolności i Sprawiedliwości, będąca politycznym ramieniem Bractwa Muzułmańskiego, zdobyła 36 proc. wszystkich głosów, a skrajni salafici – 25 proc. Blok świeckich partii liberalnych zdobył zaledwie 13 proc.

więcej na wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze