ISIS przyznaje się do zamachu na turystów w Tadżykistanie

Państwo Islamskie (ISIS) przyznało się do ataku, w którym zabitych zostało w Tadżykistanie czterech zachodnich turystów, a trzech zostało rannych. W jadących na rowerach turystów wjechał samochód, a leżących na ziemi zamachowcy dobijali nożami. Czterech terrorystów zostało zabitych a jeden zatrzymany.

Rząd Tadżykistanu obarczył odpowiedzialnością za zamach zdelegalizowaną partię opozycyjną, ale ISIS opublikowało film, na którym pięciu terrorystów przysięga wierność Państwu Islamskiemu.

W Tadżykistanie, byłej radzieckiej republice, w latach ’90 trwała wywołana przez islamistów wojna domowa, w której zginęło kilkadziesiąt tysięcy osób. Tadżykistan graniczy z Afganistanem. (g)

Źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom