Iranki nie zagrają na olimpiadzie z powodu zbyt zakrytych strojów

| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Drużyna reprezentantek Iranu w piłkę nożną została wykluczona z rozgrywek tuż przed meczem z Jordanią w drugiej rundzie kwalifikacji. Stroje piłkarek są niezgodne z przepisami FIFA – pisze „Guardian”. Wszystko przez to, że za dużo zakrywają.

Kobieca drużyna piłki nożnej nie będzie reprezentować Iranu na zbliżających się igrzyskach w Londynie w 2012 roku. FIFA zdecydowała, że mimo wprowadzonych poprawek stroje piłkarek wciąż nie spełniają jej wymagań. Teheran zamierza wnieść skargę o dyskryminację – napisał „Guardian” . Stroje irańskich piłkarek powstały w zgodzie z wymaganiami prawnymi Republiki Islamskiej – kobiety grają w pełnych dresach i w nakryciach głowy zakrywających całkowicie włosy.

Nie mogą grać z zakrytymi uszami czy szyją

Przedstawiciele FIFA tłumaczą, że ostrzegały drużynę, iż zgodnie z decyzją z marca 2010 zawodniczki mają prawo mieć na sobie nakrycie głowy, które zakrywa włosy, ale nie może ono sięgać poniżej uszu, ani przykrywać szyi: – Mimo zapewnień strony irańskiej o zrozumieniu naszych przepisów zawodniczki wyszły na boisko w pełnych hidżabach, całkowicie zakrywających ich głowy i szyje zawodniczek. W związku z czym mecz się nie odbył.

więcej na gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze