Iranki bez hidżabów – w Rosji

Iran fan
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iranki kibicujące piłkarskim mistrzostwom świata w Rosji cieszą się tym, że mogą oglądać mecze piłkarskie. To prawo, którego nie mają w swoim ojczystym kraju.

W marcu pod stadionem w Teheranie aresztowano 35 kobiet, które próbowały wejść na obiekt i obejrzeć mecz piłki nożnej. Teraz pojawiły się wyjątkowe zdjęcia Iranek, bez hidżabów i abaji, jakie zmuszone są nosić w domu (oby zauważyli to zachodni liberałowie promujący hidżaby).

Obecni na mistrzostwach w Rosji kibice z Iranu, przy okazji meczu ich reprezentacji z Maroko, zaprezentowali transparenty, na których wezwali: „Pozwólcie kobietom wchodzić na stadiony!”.
2
Tymczasem w Iranie prawniczka Nasrin Soroudeh została aresztowana i wtrącona do osławionego więzienia Evin, gdzie osadza się więźniów politycznych Iranu. Soroudeh, lat 55, reprezentowała ostatnio wiele kobiet aresztowanych za protest przeciwko rządowej obowiązkowej polityce hidżabu. W 2012 zdobyła nagrodę Sacharowa Parlamentu Europejskiego za obronę praw człowieka w Iranie.

JP, na podst. clarionproject.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze