Iran uderza w Europę. Polscy kierowcy odczują to w kieszeni.

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Polscy kierowcy nie mają szans na tańszą benzynę. Ceny ropy winduje zaostrzający się konflikt Iranu z Zachodem. Teheran już wstrzymuje dostawy ropy do Europy w odwecie za sankcje Unii Europejskiej

– Tankowce, które miały dostarczyć 500 tys. baryłek irańskiej ropy do rafinerii w Grecji, zawrócono, bo Iran odmówił tych dostaw – poinformowała w niedzielę irańska agencja prasowa Fars.

Teheran chce wymierzyć cios, który zaboli Europę. A Grecja to najbardziej wrażliwe ogniwo w naftowym handlu UE z Iranem.

W ostatnich miesiącach balansująca na skraju bankructwa Grecja miała problemy z importem ropy, bo banki obawiały się dawać greckim rafineriom gwarancje zapłaty za surowiec. Ale Teheran takich gwarancji się nie domagał, a według nieoficjalnych doniesień sprzedawał też Grekom ropę ze szczodrym rabatem. Nic dziwnego, że w ostatnich miesiącach ponad połowa ropy zużywanej przez greckie rafinerie pochodziła z Iranu.

więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze