Irakijczyk z fałszywym czeskim paszportem zatrzymany we Włoszech

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja włoska aresztowała koło Neapolu pochodzącego z Iraku Shwan Jalala Ridha, używająceo pseudonimu Kaka Sherzad. Miał przy sobie fałszywy paszport czeski, w którym jego narodowość określona była jako „fińska”.  Na podstawie jego zeznań aresztowano dwóch Irakijczyków z brytyjskimi paszportami. Cała trójka podejrzewana jest o dostarczanie fałszywych dokumentów i przemycanie do Europy ludzi z terrorystycznego ugrupowania irackiego „Ansar Al Islam”. Ugropowanie powiązane jest z mieszkającym w Norwegii mułłą Krekarem, którego ekstradycji domagają się od Norwegii Włochy.

W zeszłym roku Jalal Ridha próbował zorganizować przyjazd do Włoch grupy dwudziestu Irakijczyków, kupując we włoskim biurze podróży bilety lotnicze z Iraku przez Stambuł do Paryża. Do Włoch przybył samolotem do Mediolanu 25 lutego 2015 i wystąpił o azyl, ale na południu Włoch, w Bari w  Apulii. Tam 4 sierpnia miało odbyć się jego przesłuchanie azylowe, na które się nie zjawił, natomiast dzień później został w Bari aresztowany, gdy próbował wejść na prom do Grecji z fałszywym greckim paszportem. Nie wiadomo, dlaczego nie był za to sądzony. Nie wiadomo też na razie, skąd brał fałszywe dokumenty.

Kryminalna działalność Jalala Ridha nie ograniczała się od fałszywych paszportów i przemycania terrorystów do Europy. W Szwajcarii poszukiwany jest za próbę gwałtu.

Ridh zatrzymany został, kiedy spał w samochodzie na poboczu drogi koło Neapolu. Policjantom oświadczył, że zajmuje się wyszukiwaniem posiadłości na sprzedaż dla bogatych arabskich inwestorów. Pytany gdzie mieszka powiedział „W samochodzie”.

Do początku roku Włochy wydaliły 74 osoby, w tym 5 imamów, za powiązania z terroryzmem. Aresztowano 396 osób, cześć z nich to ci wydaleni.(g).

Źródła: thelocal.it repubblica.it ansa.it

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook