Irak: Muzułmańska młodzież odgruzowuje kościół

Młodzi iraccy muzułmanie wzięli udział w renowacji drugie największego na Bliskim Wschodzie kościoła, zachęcając swoich chrześcijańskich sąsiadów, by wrócili do domów.

„Dziesiątki młodych muzułmańskich ochotników z miasta Mosul wzięło udział w renowacji Chaldejskiego Kościoła Katolickiego w centrum miejscowości Tall Kajf”, powiedział Agencji Anadolu  lokalny działacz Musallam Fadel Al-Hayali. Miejscowość znajduje się 18 kilometrów na północ od Mosulu.

„To zaproszenie dla naszych chrześcijańskich sąsiadów, którzy uciekli z miasta, by wrócili do swoich domów i praktykowali swoją wiarę w pokoju i bezpieczeństwie”, powiedział Al-Hayali. Dziesiątki tysięcy chrześcijan uciekły z tego regionu kiedy prowincja Niniwa została zdobyta przez Państwo Islamskie. (j)

źródło: muslim.news.co.uk

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

FGM coraz mniej islamskie

Prześladowcy krytykującej islam skazani

Chciał zapłacić bitcoinami za uwolnienie terrorystów