Internauci kontra rząd Turcji

anonymous
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

„Anonymous”, grupa anonimowych internautów całego świata, wysłała do rządu tureckiego ostrzeżenie o akcji przeciwko planom wprowadzenia w Turcji systemu filtrującego treści z Sieci.

Rządząca partia AKP planuje wprowadzenie od 22 sierpnia filtra internetowego, uzasadniając swoje zamiary chęcią ochrony młodzieży przed „szkodliwymi treściami dostępnymi w Internecie”. Krytycy argumentują, że filtr utoruje drogę dla szerokiego stosowania cenzury.

Grupa Anonymous oświadczyła we wtorek, że rząd narusza podstawowe prawa i wolność człowieka oraz że internauci „podejmą działania przeciwko instytucjom, które wprowadzają cenzurę”. Grupa Anonymous powstała w 2003 roku na 4chan, portalu typu imageboard, reprezentując idee wielu użytkowników społeczności internetowych i działając jako anarchistyczny, globalny cyfrowy mózg. Począwszy od 2008 roku, grupa była coraz częściej kojarzona ze zbiorowymi, międzynarodowymi działaniami hakerskimi. Anonymous nie posiada żadnego lidera ani sprawującej kontrolę grupy i bazuje na wspólnej sile swoich indywidualnych członków.

Treść wysłanego do rządu Turcji komunikatu jest następująca:

„Od kilku lat obserwujemy, jak rząd turecki w coraz większym stopniu kontroluje Internet. Zablokował tysiące stron internetowych i blogów, prowadząc jednocześnie niesłuszne postępowanie prawne wobec dziennikarzy internetowych. Teraz rząd chce wprowadzić od 22 sierpnia nowy filtr internetowy, dzięki któremu będzie mógł rejestrować aktywność internetową wszystkich użytkowników.

Chociaż przyczyna i sposób wdrożenia systemu pozostają niejasne, oczywistym jest, że rząd wprowadza jeszcze bardziej surową cenzurę. Działania te są nie do przyjęcia. Dostęp do informacji, a także ich swobodne wysyłanie, to podstawowe prawa człowieka. Anonymous nie będzie stać z boku, gdy rząd turecki narusza te prawa. Sprawimy, że nasi sprzymierzeńcy ominą cenzurę i wezmą odwet na wprowadzających ją organizacjach.

Przeciwko cenzurze Internetu protestowały setki tysięcy ludzi, jednak rządzącą partia AKP zignorowała głos ludzi i zaciekle prześladowała protestujących.

Wzywamy wszystkich użytkowników Internetu na całym świecie do wspierania wolności słowa, wywierając nacisk na rząd turecki, żądając zarzucenia tej głupiej polityki. Wolny przepływ informacji nie zostanie zatrzymany. Dzielenie się wiedzą nie zostanie powstrzymane. Nadszedł czas, abyśmy walczyli o nasze prawa i stanęli w obronie naszych przekonań.

Jesteśmy anonimowi.
Jest nas legion.
Nie wybaczamy.
Nie zapominamy.
Spodziewajcie się nas.” (p)

Tłum.: ACH

http://www.hurriyetdailynews.com/n.php?n=internet-activist-group-warns-turkish-government-2011-06-07

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook