Integracja warunkiem pozostania we Włoszech

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Rząd będzie musiał wydalić wszystkich imigrantów, którzy nie chcą się zintegrować.

Włoski minister powiedział, że imigranci, którzy się nie asymilują zostaną deportowani z kraju. „Musimy walczyć z każdym przejawem przemocy, ponieważ naszym celem jest integracja, dlatego musimy wyeliminować tych, którzy nie chcą brać w niej udziału.” stwierdza Andrea Ronchi, minister ds. Stosunków Europejskich.

ucoiiSłowa te padły podczas konferencji z Islamską Wspólnotą Religijną (COREIS) w Mediolanie. W trakcie spotkania, Ronchi oskarżył największą muzułmańską grupę – Unię Wspólnot i Organizacji Islamskich we Włoszech (UCOII) –  o popieranie terroryzmu. „Zawsze byłem zwolennikiem  rejestru imamów i modlitw muzułmańskich  w języku włoskim. Wspieram inicjatywę, aby rzymski wielki meczet publikował na swojej stronie internetowej wszystkie kazania tam głoszone. Nie występuje przeciwko meczetom, ale mówię ‚nie’ organizacji UCOII, której źródła finansowania powinny być wyjaśnione.”

Andrea Ronchi rozpoczął swoja karierę w partii politycznej – Alleanza Nazionale. Został zaprzysiężony w dniu 8 maja 2008 na ministra ds. Stosunków Europejskich w gabinecie premiera Włoch Silvio Berlusconiego.

Adnkronos.com,
tłum. PC

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook