Imigrant z Syrii skazany w Norwegii za fałszowanie dokumentów

Przebywający w Norwegii od siedmiu lat i posiadający norweskie obywatelstwo trzydziestoparoletni mężczyzna skazany został w Oslo na dwa i pół roku więzienia za fałszowanie dokumentów, umożliwiających syryjskim imigrantom dostawanie się do Europy. Mężczyzna dostarczył fałszywe dokumenty co najmniej 20 osobom, a tłumaczył, że byli to jego krewni i przyjaciele, których życie w Turcji było zagrożone.

Informację o fałszerzu przekazała Norwegii policja czeska, prowadząca sprawę gangu fałszerzy ze Wschodniej Europy, z którymi Syryjczyk był powiązany. Wg norweskiej prokuratury mężczyzna był w gangu kluczową postacią. (g)

Źródło: thelocal.no

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Przegląd wydarzeń 16-22.11

Islam na Bliskim Wschodzie: reformy kontrolowane

“Gangi zagrożeniem dla naszej demokracji”