Imigrant oskarżony o zabójstwo w Chemnitz miał bogatą kartotekę

Yousif Ibrahim A. jeden z oskarżonych o zabójstwo w Chemnitz ma na koncie poważną listę przestępstw, informuje „Bild” na podstawie dokumentów, które wyciekły do prasy.

Został skazany na osiem miesięcy więzienia, po poważnym pobiciu, wyrok zawieszony na dwa lata. Jego kartoteka kryminalna jest bogatsza: niebezpieczna jazda, posiadanie narkotyków i oszustwo.

Yousif A. dotarł do Niemiec w roku 2015 wraz z falą imigrantów i nie otrzymał azylu, ale w 2016 odwołał się od decyzji i dostał zgodę na pobyt tolerowany.

Według dalszych raportów, podejrzany mieszka w miasteczku na południe od Chemnitz wraz z innymi osobami, które starają się o azyl. Jego współmieszkańcy opisują go jako przyjaznego, ale inni mówią, że dużo pił alkohol i palił marihuanę, ponoć zawsze przy sobie miał nóż. (j)

źródło: Focus

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Zmarł duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego

Za kogo ręczy Janina Ochojska?

Europosłowie PiS nie chcą rozliczenia islamistów