Imigrant arabski podejrzewany o zamordowanie w Paryżu ocalałej z Holocaustu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja francuska oskarżyła dwóch podejrzanych o zamordowanie w piątek 85-letniej inwalidki, poruszającej się na wózku. Zamordowana była Żydówką ocalałą z Holocaustu dzięki temu, że jej matka miała paszport brazylijski. Ofiara została zamordowana kilkunastoma pchnięciami nożem a następnie jej mieszkanie zostało podpalone dla zatarcia śladów.

Głównym podejrzanym jest pochodzący z Afryki północnej 27-letni sąsiad zamordowanej, który znał ją od czasu, gdy był siedmioletnim dzieckiem. Policja podejrzewała go wcześniej o seksualne molestowanie 12-letniej córki opiekunki zamordowanej kobiety. Drugim zatrzymanym jest 21-letni bezdomny, wcześniej karany za napaści i kradzieże.

Policja francuska przypuszcza, że morderstwo zostało popełnione z powodów antysemickich; pewne co do tego są organizacje francuskich Żydów. Zamordowanie w zeszłym roku w Paryżu 65-letnia Żydówka, którą morderca wyrzucił z balkonu krzycząc „Allah akbar” zostało uznane za przestępstwo z nienawiści dopiero po pięciu miesiącach. (g)

Źródło: Jerusalem Post

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook