Imam z Miami: „Każde życie się liczy”

W kazaniu wygłoszonym w Ośrodku Islamskim North Miami Islamic Center, który jest także znany jako Masjid As-Sunna An-Nabawiyya North Miami, imam dr Fadi Jousef Kablawi powiedział, że smucą go muzułmanie, którzy uczestniczą w protestach  Black Lives Matter, ponieważ „każde życie się liczy”.

Kablawi, który jest dentystą i pochodzi z Jordanii, w artykule w islamskim magazynie „Ghurabaa” w 2010 r. napisał, że Żydzi ściągnęli na siebie gniew Boga. W listopadzie 2019 r., Salman Rashid, związany z tym samym Islamskim Ośrodkiem North Miami, został aresztowany za spisek przygotowujący zamach ISIS na dziekanów Broward College i Miami Dade College.

Poniżej fragmenty wypowiedzi imama.

„Patrzycie na muzułmanów idących, by poprzeć sprawę Black Lives Matter – każde życie liczy się! Każde życie liczy się. I boli, kiedy widzi się muzułmanów podnoszących takie plakaty. Każde życie się liczy. Jeśli macie stać przeciwko niesprawiedliwości, stójcie przeciwko niesprawiedliwości, która może być popełniona wobec każdego.  […] „Chrześcijaństwo… jest głównym powodem tego, co widzimy w tym kraju… Co jest rozwiązaniem? Islam” To jest właśnie problem, jaki widzę w Ameryce – chrześcijaństwo. A Europa nie jest lepsza. Chrześcijaństwo – sposób, w jaki zostało zepsute – jest głównym powodem tego, co widzimy w tym kraju. Chrześcijaństwo. [Jezus] – to ich bóg, jak twierdzą – został zabity. Ale nie został zabity ze złego powodu, został zabity za twoje grzechy. Nie liczy się więc, co robisz, ile sklepów obrabujesz – pod koniec tygodnia uzyskujesz przebaczenie. […] Idź [do kościoła] w niedzielę, przyznaj się lub okaż skruchę i jesteś dobry. Jak długo wierzysz, że Jezus Chrystus zmarł za twoje grzechy, jesteś w porządku. Powiedzcie mi, jak taka religia stworzy dobrych obywateli? […] Co więc jest rozwiązaniem w tym aspekcie? Islam. Islam. […] Chrześcijaństwo – już to ustaliliśmy – jest przyczyną problemu. Sposób, w jaki oni je stosują… Ale chrześcijaństwo – czyste, oryginalne, to które przyszło od Allaha – jest islamem. To jest religia Allaha. Ale sposób, w jaki oni je zmienili i zepsuli jest [powodem], dla którego teraz cierpią.

Źródło: memri.org/polish

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign