Imam z ekstremistycznej organizacji gościem konwencji Demokratów

Na ubiegłotygodniowej konwencji Partii Demokratycznej nominującej Joe Bidena jako kandydata na prezydenta odbyło się „Międzywyznaniowe Nabożeństwo Powitalne”,  w którym wziął udział imam Noman Hussain.

Hussain jest imamem w Wisconsin, ale należy również do teksaskiego Qalam Institute, którego kierownictwo pozytywnie wypowiadało się na temat niewolnictwa seksualnego, zabijania za seks pozamałżeński, a także, według Middle East Forum „podburzało przeciwko Żydom i innym niewiernym”. Jeden z prowadzonych w Qalam Instutute kursów wzywa muzułmanów do „czystości”, aby „nie przypominali Żydów”.

Według Iriny Tsukerman, analityczki Bliskiego Wschodu i prawniczki zajmującej się prawami człowieka „zaproszenie Hussaina wpisuje się w trend w Parti Demokratycznej, aby ekstremistycznych muzułmanów traktować jako przedstawicieli całej wspólnoty muzułmańskiej, co wzmacnia radykałów”. (g)

Źrodło: jns.org

 

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom