Hymn narodowy? Usunąć. Szariat? Wprowadzić. (wyłowione z angielskiej Sieci)

Dame Louise Casey, autorka raportu o imigracji
Dame Louise Casey, autorka raportu o imigracji
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd brytyjski próbował ocenzurować raport poświęcony imigracji. Wnioski z dokumentu uderzały pośrednio w byłą minister spraw wewnętrznych Theresę May. 

Autorzy zwrócili uwagę na to, że rząd oraz służby publicznie nie radzą sobie z rosnącą falą imigracji; skrytykowali brak strategii integracji społeczności muzułmańskiej, wskazując na istnienie gett muzułmańskich, w których zamyka się publiczne szkoły na czas piątkowych modlitw; ostrzegli, że daleko posunięta poprawność polityczna wspiera skrajnie prawicowe ruchy; wskazali luki w programie zwalczania muzułmańskiego ekstremizmu.

http://www.thetimes.co.uk/edition/news/anti-extremism-tsar-gagged-tvn32nnt5

Raheel Raza, dziennikarka i działaczka społeczna, zwalczająca muzułmański ekstremizm, opublikowała w ramach projektu Middle East Forum raport na temat funkcjonowania społeczności muzułmańskiej w Europie. Dokument zwraca uwagę na rosnący antysemityzm wśród niemieckich muzułmanów oraz na fakt, że 30 procent muzułmanów we Francji chce wprowadzenia szariatu.

http://www.clarionproject.org/analysis/tribal-europe-tour-france-germany-and-sweden-part-i#

Mahamed Abdullah jako przewodniczący organizacji studenckiej zwrócił się do władz King’s Collage London o zmianę protokołu uroczystości nadawania dyplomów. Nie podoba mu się, że w czasie rozdania dyplomów odśpiewuje się hymn „Boże chroń królową”. Jego zdaniem jest to niewłaściwe, ponieważ wzmaga „brytyjski nacjonalizm”. Władze uczelni założonej przez Grzegorza IV w 1829 roku nie zamierzają ingerować w tradycję szkoły.
http://www.thetimes.co.uk/edition/news/student-leader-wants-to-ban-god-save-the-queen-8kks57vz6

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Szwedzi zmieniają swój stosunek do idei społeczeństwa wielokulturowego. Wstrząsają nimi informacje na temat rosnącej przestępczości. Młody Brytyjczyk zginął do wybuchu granatu, kiedy odwiedzał krewnych. Tego lata w Goeteborgu czteroletnia dziewczynka padła ofiarą eksplozji samochodu pułapki. Jedna z wolontariuszek pracująca w ośrodku dla uchodźców została zamordowana prawdopodobnie przez jednego z podopiecznych. Trudno się dziwić, że Szwedzi coraz głośnie domagają się zmiany polityki azylowej.
http://www.thetimes.co.uk/edition/world/swedes-abandon-tolerance-as-sacred-welfare-buckles-under-migrant-burden-b2ccttkf0

Angielskie służby specjalne otwarcie przyznają, że spodziewają się ataków terrorystycznych wymierzonych w Wielką Brytanię i kraje UE. Czynnikami zwiększającymi ryzyko ataku jest osłabienie Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii oraz odradzanie się innych ruchów ekstremalnych, konkurujących z ISIS.
http://www.thetimes.co.uk/article/resurgent-al-qaeda-plots-deadly-attacks-against-uk-and-europe-6h2vb7wx8
zebrał Piotr Ślusarczyk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook