Holokaust niewygodny temat dla arabów

Holokaust UNRWA
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Strefie Gazy pod koniec lata pojawiły się pogłoski, że prowadząca szkoły UNRWA (Agencja Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie) chce włączyć, jako element programu wiedzę o Holokauście i losie żydów w trakcie II Wojny Światowej.

Holokaust UNRWAPlotki zostały jednak szybko zdementowane przez dyrektora operacyjnego Johna Ginga, który 2 września potwierdził,  że UNRWA nie ma zamiaru włączania materiałów, czy przedmiotów sprzecznych z życzeniami palestyńskiego społeczeństwa. Ging dodał, że niewyobrażalnym byłoby, by palestyńscy studenci uczyli się o Holokauście, podczas gdy Izrael wyeliminował wszystko, co dotyczy Palestyny z programów wszystkich szkół.

Niemniej jednak arabska prasa skrytykowała pomysł. Prohamasowska Falastin napisała, że przestępstwa popełniane rzez syjonistów przeciw Palestyńczykom są daleko gorsze niż te popełniane przez Hitlera: Nie zaprzeczamy, że Hitler był mordercą i spragnionym krwi nazistą, czy że był rasistą i przestępcą. Jeżeli jednak porównamy jego przestępstwa z tymi popełnianymi przez Żydów przeciwko Palestyńczykom, analogia będzie naciągana. W rzeczywistości, syjoniści popełnili ohydne przestępstwa przeciwko Palestyńczykom, ostatnio holokaust w Gazie pod koniec ubiegłego roku. Autor artykułu pyta jaki jest zamiar UNRWA: Czy UNRWA próbuje prać mózgi młodzieży w Gazie i wybielać obraz żydowskich morderców i przestępców w Gazie – tych którzy wyrzynali pokojowe i nieuzbrojone dzieci, kobiety i starców?

Katarski dziennik Al-Raya pisze, że syjonistyczny ruch przebiegle i oportunistycznie wyciągnął korzyści z tego klimatu [powojennej tragedii – przyp. redakcji], przez wymyślenie i napompowanie legendy Holokaustu. To okradło zachodnie państwa, powodując długoterminowe straty przez pozostawienie na nich moralnej odpowiedzialności za Holokaust i przez żądanie odszkodowania, by wspierali Izrael, powstrzymując się od nacisków i wspierając w każdy możliwy sposób…

Głos zabrał również przedstawiciel ministerstwa edukacji Palestyńskiej Autonomii, zastępca ministra Dżihad Zakarna. Kiedy Izrael wycofa się, będziemy mogli siąść razem i przedyskutować historię obu stron. Jakkolwiek tak długo jak Żydzi okupują nas i zaprzeczają naszej Nakba i ich odpowiedzialności za nią… nie możemy poruszać tego tematu.

JW na podst. MEMRI

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook