Hiszpania: nielegalny imigrant ratuje sparaliżowanego człowieka z pożaru

Gorgui Lamine Sow, 20-letni nielegalny imigrant z Senegalu, uratował z płonącego mieszkania sparaliżowanego mężczyznę w hiszpańskim miasteczku Denia. Sow, który przechodził w pobliżu ze swoim wózkiem z plastikową biżuterią, usłyszawszy krzyki porzucił wózek i wspiął się na pierwsze piętro, a potem wyniósł mężczyznę i zniósł go po drabinie podstawionej przez sąsiadów. Na widok nadjeżdżających strażaków i policji uciekł, obawiając się, że skonfiskują mu wózek.

Sow od dwóch lat nielegalnie przebywa w Hiszpanii. Po jego bohaterskim czynie regionalne władze oświadczyły, że rozważą przyznanie mu prawa pobytu, a także jego narzeczonej i córeczce. W maju 2018, gdy imigrant z Mali uratował w Paryżu dziecko z balkonu na 4. piętrze, prezydent Macron przyznał mu obywatelstwo. (g)

Źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom