Wiadomość

Hamas przyznaje: pomogło nam obce państwo

Przywódca Hamas Chaled Meszal podziękował Iranowi za pomoc, dzięki której Hamas “odniósł zwycięstwo” nad Izraelem w Gazie. “Zwycięstwo mieszkańców Gazy było boskim cudem, ale Islamska Republika Iranu zdecydowanie przyczyniła się do tego zwycięstwa” – cytuje irańska agencja Fars News słowa Meszala po spotkaniu z religijnym przywódcą Iranu ajatollahem Alim Chameneim.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Meszal przyjechał do Teheranu z pierwszą wizytą od czasu niedawnej izraelskiej operacji zbrojnej w Gazie. Poza spotkaniem z Alim Chameneim rozmawiał także z prezydentem Iranu Mahmudem Ahmadineżadem i ministrem spraw zagranicznych Manuchehrem Mottakim. Meszal, który mieszka na wygnaniu w Syrii, jest przywódcą Hamasu, islamskiego ugrupowania, które rządzi palestyńskim terytorium Gazy. Hamas twierdzi, że odniósł zwycięstwo nad izraelskimi wojskami, podkreślając, że państwo żydowskie nie zdołało powstrzymać islamistów przed ostrzałem rakietowym terytorium południowego Izraela. Władze Izraela mówią jednak, że dzięki operacji zbrojnej w Gazie osiągnęły swój cel, jakim było zwiększenie bezpieczeństwa południowych rejonów kraju.

Więcej na Onet.pl

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Piotr S. Ślusarczyk

Piotr S. Ślusarczyk

Doktorant UKSW, badacz islamu politycznego, doktor polonistyki UW; współprowadzący portal Euroislam.pl; dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Inne artykuły autora:

Wzbiera fala przemocy w krajach afrykańskich

Turcja: rząd tłamsi wolność stowarzyszania się

Boko Haram nadal sieje spustoszenie