Hamas chętnie skazuje na śmierć

Hamasowski sąd wojskowy
Hamasowski sąd wojskowy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sześciu obywateli Strefy Gazy zostało skazanych na śmierć przez powieszenie za to, że byli informatorami Izraela – ogłosiły podległe Hamasowi sądy wojskowe.

Jeden sąd skazał na śmierć trzech mężczyzn, a wyroki dla pozostałych trzech zostały podtrzymane przez sąd wyższej instancji. Informacje zostały opublikowane na stronie internetowej ministerstwa spraw wewnętrznych rządzonej przez Hamas Gazy.
Po tych wyrokach już dziesięć osób czeka tam na egzekucję.

Siedem innych osób otrzymało wyroki od dwunastu do siedemnastu lat więzienia za szpiegostwo na rzecz Izraela. Najwyższy sąd wojskowy uznał apelację skazanego na śmierć za szpiegostwo dwudziestoczterolatka i zamienił wyrok na nieokreślony czas ciężkich robót oraz więzienie.

Zgodnie z prawem palestyńskim wyrok śmierci grozi kolaborantom z Izraelem, mordercom i przemytnikom narkotyków. Istnieją jednak znaczące różnice pomiędzy strefą Gazy, a Zachodnim Brzegiem kontrolowanym przez Autonomię Palestyńską, gdzie rządzi partia Fatah prezydenta Mahmouda Abbasa. Od 2002 roku nie wykonano tam ani jednego wyroku śmierci, a w latach 1994-2002 tylko dwa.

Odkąd Hamas przejął kontrolę nad strefą Gazy w 2007 roku, wydano tam dziewięćdziesiąt sześć wyroków śmierci, przeważnie przez sądy wojskowe i za szpiegostwo dla Izraela, poinformował Hamdi Shaqura z PCHR (Palestyńskiego Ośrodka ds. Praw Człowieka). Niektóre z nich (ale nie wszystkie) zostały wykonane.

Tylko w 2016 roku wydano w Gazie dwadzieścia jeden wyroków kary śmierci.

Veronica Franco, na podstawie: http://www.timesofisrael.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze