Grożą śmiercią liderowi niemieckich Zielonych, za uznanie ludobójstwa Ormian

Lider niemieckich Zielonych, poseł Cem Ozdemir otrzymuje sporo gróźb śmierci, za to że głosował za uznaniem przez niemiecki parlament ludobójstwa Ormian dokonanego przez Turków w 1915 roku.

Cem Ozdemir to niemiecki polityk tureckiego pochodzenia, który wraz z jedenastoma innymi posłami Bundestagu poparł rezolucję Bundestagu potępiającą zbrodnię dokonaną na Ormianach. W odpowiedzi prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan uznał, że ci posłowie są nie dość tureccy i stwierdził, że ich „krew musi zostać przetestowana w laboratorium”.

Ozdemir nie tylko poparł rezolucję, ale był jednym z jej inicjatorów. Teraz jest chroniony przez policję, ponieważ tureccy nacjonaliści grożą mu śmiercią. Wcześniej zdarzały się różne zniewagi, ale „tylu gróźb pozbawienia życia wcześniej nie było”, mówi jego asystent. (j)

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Burmistrz Londynu wystąpił na gali islamistów

Brytyjscy konserwatyści zawiedli w sprawie imigracji

Dżihadyści chcą opodatkować niewiernych