Grożą liberalnemu kanadyjskiemu muzułmaninowi

Tarek Fatah, liberalny muzułmański aktywista i założyciel Kanadyjskiego Kongresu Muzułmanów otrzymał w nocy telefon, w którym grożono mu z powodu jego aktywności.

„Przestań mówić o islamie na Facebooku”, w innym wypadku „zobaczysz co z tobą zrobimy”, powtarzał z somalijskim akcentem dzwoniący.

Fatah o groźbach poinformował policję i burmistrza Toronto. To nie pierwszy raz kiedy otrzymuje takie pogróżki, chronili go już muzułmańscy policjanci i w domu, a nawet w szpitalu.

Fatah odniósł się także do słów premier stanu Ontario Kathleen Wynne, która w oświadczeniu po zamachach w Orlando ostrzegała, żeby „nie zastępować homofobii islamofobią”. „Tutaj ma pani trochę posmaku rzeczywistości. Proszę spróbować, jest gorzki, ale może panią obudzić”, napisał na swoim profilu znany z bezkompromisowego stosunku do islamistów Fatah. (j)

źródło: Facebook

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Multikulti w Hamburgu. Czy eksperyment się uda?

Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm

Francja: wybory w cieniu półksiężyca