Grecja będzie odsyłać imigrantów

Po nagłym lądowaniu na wyspie Lesbos ponad 600 imigrantów płynących z Turcji w czwartek, na spotkaniu rządowej Rady Bezpieczeństwa zdecydowano o nadzwyczajnych działaniach przeciwko nielegalnej migracji. Straż wybrzeża ma wzmóc patrole między Turcją a greckimi wyspami, rząd poprosi o pomoc NATO i Unię, a przebywający w Grecji nielegalni imigranci będą odsyłani do Turcji.

Odpowiedzialny za imigrantów minister Chrysochoidis powiedział, że z 80 tysięcy obecnie przebywających w Grecji imigrantów połowa powinna była zostać odesłana, bo nie ma odpowiednich dokumentów albo nie ma prawa do azylu. Odesłano jednak zaledwie 1800 osób. Od dwóch miesięcy Grecja ma nowy rząd, bardziej niechętny imigracji niż poprzedni. (g)

Źródło: Guardian

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Amerykanie pośpiesznie ewakuują Afgańczyków

Ofensywa talibów w Afganistanie

Prezydencki zamach stanu w Tunezji