Gdański Model Integracji Imigrantów – konsultacje w sobotę 14 maja

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze Gdańska poddają swój projekt integracji imigrantów i uchodźców konsultacjom społecznym. W Europejskim Centrum Solidarności, w sobotę 14 maja będzie można się z nim zapoznać i zadać pytania.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, na ostatnim spotkaniu polityków w Barcelonie zapowiedział, że Gdańsk w tej mierze chce uczyć się od miast europejskich. Skrytykował też polski rząd za odmowę przyjęcia 7 tysięcy uchodźców z relokacji.

Jakie są wzorce Gdańska? Portal gdansk.pl przekazuje wrażenia z wizyty w Barcelonie. Dyrektor centrum wsparcia imigrantów Ramon Sanahuja y Velez mówi: „W Barcelonie wychodzimy z założenia, że ludzie, którzy przyjeżdżają tu z Hondurasu, Salwadoru, Ukrainy, Pakistanu, Rosji, Wenezueli, Maroka czy Syrii, zostaną tu i że oni oraz ich dzieci staną się Katalończykami”. Dodaje, że miasto wydaje na wsparcie 1,8 miliona euro rocznie i to nie musi się opłacać. „Nie można wszystkiego przeliczyć na pieniądze, bo są jeszcze prawa człowieka i jest współczucie”, wyjaśnia dyrektor. Centrum pomaga obecnie głównie imigrantom z Ukrainy.

Na stronie można pobrać materiał roboczy do konsultacji i zgłosić swoje uwagi. Można też zapisać się na spotkania otwarte 14 maja i 4 czerwca. (j)

źródło: gdansk.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook