Francuski minister: niektóre NGO współpracują z przemytnikami imigrantów

Francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner  powiedział, że część organizacji pozarządowych wyławiających imigrantów na Morzu Śródziemnym współpracuje z przemytnikami imigrantów z Libii. “Bliska współpraca”, powiedział minister, “obejmuje telefoniczne ustalenia wypływania z Libii łodzi z imigrantami”.

Podobne oskarżenia pod adresem NGO operujących na Morzu Śródziemnym wysuwał poprzednio włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini. Włochy zakazały statkom NGO z imigrantami przypływania do włoskich portów. Aktualnie niemiecki statek organizacji See Eye z ponad 60 osobami na pokładzie szuka portu, do którego mógłby odstawić imigrantów po tym, jak Włochy i Malta odmówiły mu zgody. (g)

Źródło: AP

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Przegląd wydarzeń 16-22.11

Islam na Bliskim Wschodzie: reformy kontrolowane

“Gangi zagrożeniem dla naszej demokracji”