Francja: Zakaz modlenia się muzułmanów na ulicach

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zgodnie z nowymi przepisami od piątku muzułmanie we Francji nie będą już mogli modlić się na ulicach miast. W Paryżu zostanie otwarta prowizoryczna sala modlitw, aby pomieścić wyznawców islamu, którzy nie mają swojej świątyni.

Jak informuje „Le Figaro”, w czwartek o północy wejdzie w życie zakaz odprawiania modłów poza miejscami kultu. Nowe przepisy mają zapobiec zjawisku istniejącemu w niektórych dzielnicach Paryża, Marsylii i Nicei, gdzie wyznawcy islamu z braku miejsc do modlitwy odprawiają swoje rytuały na ulicach czy chodnikach. W niektóre dni utrudniało to lub nawet blokowało ruch pojazdów i pieszych np. w paryskiej dzielnicy Barbes.

Minister spraw wewnętrznych Claude Gueant powiedział w czwartkowym wywiadzie dla „Le Figaro”, że modlitwy na ulicach „nie są godne praktyk religijnych i sprzeciwiają się zasadzie świeckości” państwa.
 
Szef francuskiego MSW podkreślił, że zjawisko to „ustanie w przewidzianym terminie”, czyli 16 września. – Będziemy mogli użyć nawet siły w razie konieczności (aby usunąć z ulic modlących się muzułmanów – red.), ale jest to hipoteza, którą odsuwam, ponieważ prowadzony przez nas dialog przyniósł swoje owoce – oświadczył.

więcej na fakty.interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze