Francja nauczy nastolatków reakcji na zamachy

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd francuski ogłosił, że starsi uczniowie przejdą specjalne szkolenie, żeby nauczyć się przetrwania ataku terrorystycznego w szkole.

Od września 14-letni i starsi uczniowie będą się uczyć podstawowych technik ratowania życia. Wychowawcy będą aranżowali pozorowane ataki terrorystyczne i zabezpieczali „strefy wrażliwe” na terenie szkoły.

“Ostatnie ataki i kontekst ataków terrorystycznych sprawiają, że niezbędna jest podwyższona czujność” – głosi oświadczenie ministrów edukacji i spraw wewnętrznych. Władze podkreślają, że szkoły stanowią „prorytetowy cel” dla ISIS. Propagandowy magazyn  terrorystyczny po francusku, “Dar al Islam”, wezwał muzułmańskich rodziców, żeby zabierali dzieci z francuskich szkół państwowych i zabijali nauczycieli, których nazwano „wrogami Allacha”, ponieważ nauczają o francuskiej zasadzie świeckości państwa.

Stworzony zostanie specjalny system ostrzegawczy poprzez smsy, odmienny od alarmu przeciwpożarowego, a nauczyciele odbędą spotkania z rodzicami, wyjaśniające cały system szkoleń.

Na początku tego roku kilka szkół średnich w Paryżu ewakuowano z powodu alarmów bombowych, które jednakże okazały się fałszywe.

PJ, na podst. www.telegraph.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook