Francja nauczy nastolatków reakcji na zamachy

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd francuski ogłosił, że starsi uczniowie przejdą specjalne szkolenie, żeby nauczyć się przetrwania ataku terrorystycznego w szkole.

Od września 14-letni i starsi uczniowie będą się uczyć podstawowych technik ratowania życia. Wychowawcy będą aranżowali pozorowane ataki terrorystyczne i zabezpieczali „strefy wrażliwe” na terenie szkoły.

“Ostatnie ataki i kontekst ataków terrorystycznych sprawiają, że niezbędna jest podwyższona czujność” – głosi oświadczenie ministrów edukacji i spraw wewnętrznych. Władze podkreślają, że szkoły stanowią „prorytetowy cel” dla ISIS. Propagandowy magazyn  terrorystyczny po francusku, “Dar al Islam”, wezwał muzułmańskich rodziców, żeby zabierali dzieci z francuskich szkół państwowych i zabijali nauczycieli, których nazwano „wrogami Allacha”, ponieważ nauczają o francuskiej zasadzie świeckości państwa.

Stworzony zostanie specjalny system ostrzegawczy poprzez smsy, odmienny od alarmu przeciwpożarowego, a nauczyciele odbędą spotkania z rodzicami, wyjaśniające cały system szkoleń.

Na początku tego roku kilka szkół średnich w Paryżu ewakuowano z powodu alarmów bombowych, które jednakże okazały się fałszywe.

PJ, na podst. www.telegraph.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze