Francja: Dwa lata za odwiedzanie stron dżihadystów

Konwertyta na islam dostał maksymalną karę dwóch lat więzienia za powtarzające się odwiedzanie stron ekstremistów, na których podżegano do popełniania ataków terrorystycznych.

Sąd we Francji zasądził dwukrotnie wyższą karę niż wnioskowana przez prokuratora. 31-letni Yannick Loichot, przyznał, że odwiedzał dziesiątki stron islamistów, ale twierdził, że robił to „z ciekawości”. Nie będzie odwoływał się od wyroku, poinformował jego prawnik.

To pierwszy taki wyrok od momentu wprowadzenia nowego prawa antyterrorystycznego, które karze ludzi za powtarzające się odwiedzanie stron wzywających do zamachów czy popierających terroryzm, nawet jeżeli te osoby same nie gloryfikują terroryzmu. Spod tego prawa wyłączeni są dziennikarze i badacze. (j)

źródło: ynetnews

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Szwecja: muzułmańska partia atakowała szyitów i Żydów

„Terroryzm wobec muzułmanów” w USA?

Francja chce deportować imama ekstremistę