Flaga ISIS nad bośniacką wioską

Bośnia
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print
Bośnia
Akcja policji w Gornja Maoca

Bośniacka policja nakazała zdjęcie emblematów i flagi Państwa Islamskiego, umieszczonych na jednym z domów w Gornja Maoca, małej miejscowości w północnej Bośni.

Właścicielem domu są członkowie ruchu wahhabitów, którzy w przeciągu ostatnich dziesięciu lat byli wielokrotnie kontrolowani przez lokalne władze.

„Nie rozumiem, skąd tyle zamieszania o kawałek materiału”, powiedział agencji Reuters jeden z mieszkańców wioski.
Większość bośniackich muzułmanów uznaje się za świeckich i umiarkowanych, jednak coraz więcej młodzieży się radykalizuje. Policja szacuje, że od 2012 r. 180 osób opuściło kraj i dołączyło do szeregów Państwa Islamskiego.

We wrześniu ubiegłego roku policja aresztowała 16 Bośniaków oskarżonych o sponsorowanie terroryzmu, rekrutowanie nowych członków i współpracę z grupami bojówkarzy na Bliskim Wschodzie. Niektórzy spośród nich pochodzili z Gornja Maoca.

Radykalny islam był w Bośni zjawiskiem niezwykle rzadkim aż do lat 1990., kiedy to Arabowie zaczęli masowo napływać do kraju, by walczyć przeciw Serbom u boku swych współwyznawców.

Bohun, na podst. www.huffingtonpost.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze