Facebook ocenzurował szwedzką krytyk islamu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dzień po tym, jak Unia Europejska ogłosiła wprowadzenie nowych zasad wypowiedzi on-line we współpracy z czterema głównymi firmami mediów społecznościowych, Facebook skasował konto Ingrid Carlqvist szwedzkiej krytyk islamu pracującej dla Gatestone Institute.

Powodem mógł być film wideo, który wrzuciła do sieci. Omawiała w nim wcześniejszy raport dotyczący wzrostu liczby gwałtów w Szwecji w powiązaniu z narastającą imigracją. W ciągu dwóch dni film został obejrzany przez 80 tysięcy użytkowników, co prawdopodobnie zwróciło uwagę cenzorów z Facebooka.

We wtorek Unia Europejska zapowiedziała, że wspólnie z partnerami technologicznymi Facebook, Youtube, Twitter i Microsoft będzie zwalczać „nielegalną mowę nienawiści” na stronach internetowych. Przeciwnicy uważają, że definicje „mowy nienawiści” są tak nieprecyzyjne, że mogą oznaczać wszystko co jest politycznie niepoprawne wg standardów brukselskich salonów włączając w to krytykę islamu i migracji.

Sama UE przyznaje, że chce ocenzurować „wszelkie zachowanie podżegające do przemocy lub nienawiści skierowane przeciwko grupie osób czy członkowi takiej grupy zdefiniowanemu poprzez rasę, kolor, religię, pochodzenie czy przynależność narodową lub etniczną”.

To nie pierwsza działalność „społecznościowych cenzorów”. W roku 2013 inny współpracownik Gatestone Institute, Khaled Abu Toameh został zawieszony na Facebooku, za artykuł o korupcji w rządzie Autonomii Palestyńskiej.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook