Erdogan: Turcja nie zamknie już uchodźcom granic do Europy

Prezydent Erdogan powiedział w poniedziałek, że jest już za późno, żeby Turcja zamykała granice przed uchodźcami, którzy chcą się dostać do Unii Europejskiej. “Turcja nie zamknie granic, to wykluczone”, powiedział Erdogan, dodając, że Europa musi ponosić część ciężaru uchodźców i że miała czas, żeby reagować wcześniej na kryzys uchodźców w Idlib.

Piątkowa decyzja Erdogana o otwarciu granic dla uchodźców, którzy chcą się dostać do Unii doprowadziła na razie do prób przekroczenia granicy z Grecją przez tysiące osób, których Grecja nie wpuszcza. Jednak na greckie wyspy przypłynęło od niedzieli ponad tysiąc osób.(g)

Źródła: Daily Sabah, Greek Reporter

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Przegląd wydarzeń 16-22.11

Islam na Bliskim Wschodzie: reformy kontrolowane

“Gangi zagrożeniem dla naszej demokracji”