Emiraty Arabskie oskarżają telewizję Al Dżazira o antysemityzm

Minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE) oskarżył katarską telewizję Al Dżazira o promowanie antysemickiej przemocy przez nadawanie kazań imama Yusufa Al Karadawiego, przywódcy duchowego Bractwa Muzułmańskiego. Oskarżył też Al Dżazirę o podburzanie do „wrogości, przemocy i dyskryminacji” przez, między innymi, nadawanie mów Osamy bin Ladena.

Emiraty Arabskie należą do grupy czterech państw arabskich, które zerwały ostatnio stosunki z Katarem, oskarżając go o spiskowanie z szyickim Iranem i o wspieranie terroryzmu. Domagają się od Kataru m.in. zamknięcia telewizji Al Dżazira, największej arabskojęzycznej międzynarodowej telewizji informacyjnej, jako wspierającej Bractwo Muzułmańskie. (g)

Źródło: aljazeera.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom