Eid Mubarak! Dziewczynka z zespołem Downa oskarżona o bluźnierstwo w Pakistanie

| 15 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kiedy cały muzułmański świat świętował zakończenie miesiąca postu Ramadan, w Pakistanie policja aresztowała 11-letnią chrześcijankę z zespołem Downa pod zarzutem bluźnierstwa. Jej przewiną miało być wyrzucenie stron Koranu na śmietnik.

Motłoch domaga się aresztowania pakistańskiej dziewczynki z zespołem Downa
Motłoch domaga się aresztowania pakistańskiej dziewczynki z zespołem Downa

Zgromadzony motłoch domagał się aresztu i groził spaleniem domów mniejszości chrześcijańskiej żyjącej w okolicach Islamabadu. Mówi się o 600-900 chrześcijanach, którzy uciekli z tej okolicy w następstwie tych gróźb. Policjanci wpierw nie chcieli jej aresztować, ale w końcu ulegli presji tłumu

Nim sprawa trafiła do mediów, na Twitterze alarm podnosili liberalni muzułmanie pochodzący z Pakistanu m.in. Tarek Fatah pytając się: „Jak pakistańscy muzułmanie świętują Eid i życzą sobie nawzajem ‚Eid Mubarak’* podczas gdy przetrzymują 11-letnią chrześcijankę z zespołem Downa w więzieniu?” W końcu interweniował sam prezydent Pakistanu wzywając, by urzędnicy wyjaśnili jak doszło do aresztowania dziewczynki? Do tej pory jednak policjanci nie pozwolili odwiedzić dziewczynki przedstawicielom organizacji praw człowieka.

W ubiegłym miesiącu tłum w Pendżabie wyciągnął z posterunku policji psychicznie chorego człowieka podejrzanego o spalenie Koranu i zatłukł na śmierć.

* Życzenia Eid Mubarak można porównać do chrześcijańskich „Wesołych Świąt”

JW

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook