Egipt: Protesty przeciwko chrześcijańskiemu gubernatorowi

Egipt protesty przeciwko chrześcijańskiemu gubernatorowi
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dziesiątki tysięcy Egipcjan pod wodzą islamskich ekstremistów demonstrowały w piątek ósmy dzień z rzędu przeciwko nominacji na gubernatora prowincji Kina na południu Egiptu chrześcijanina – Kopta.

Egipt protesty przeciwko chrześcijańskiemu gubernatorowiProtestujący domagali się jego ustąpienia – pisze AFP, powołując się na źródło w miejscowych służbach bezpieczeństwa. Przed trzema dniami agencja dpa pisała, że pod naciskiem wielodniowych protestów Imad Michail ustąpił za stanowiska.

Protesty rozpoczęły się ponad tydzień temu, gdy Imada Michaila wyznaczono na stanowisko gubernatora prowincji Kina, gdzie mieszka wielu chrześcijan i która jest miejscem napięć na tle wyznaniowym.

Wg policji manifestanci zgromadzili się w piątek przed biurem gubernatora, zablokowali także główne drogi i linię kolejową, mimo iż podczas piątkowych modłów duchowni apelowali o zaprzestanie protestów.

Agencja AFP zwraca uwagę, że wśród manifestantów są zarówno muzułmanie, w tym salafici, jak i chrześcijańscy Koptowie, którzy też są przeciwni nominacji kogoś, kto zajmował wysokie stanowisko za rządów obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka.

więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze