Dziesiątki molestowanych, pięć zgwałconych na festiwalach w Szwecji

Alexandra Larsson, jedna z molestowanych na festiwalu dziewcząt
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Na odbywających się w ostatni weekend festiwalach muzycznych w Szwecji doszło do przynajmniej pięciu gwałtów i dziesiątków przypadków seksualnego molestowania kobiet.

Na festiwalu w Karlstadt w piątek i sobotę zgłoszono 35 przypadków molestowania seksualnego dziewcząt w wieku 12-17 lat. Grupy nastolatków obmacywały dziewczęta w liczącym dwadzieścia tysięcy osób tłumie. To nie byli Szwedzi. Przypuszczalnie to byli imigranci. Okropnie to mówić, ale to prawda – powiedziała siedemnastoletnia Alexandra Larsson, jedyna z ofiar, która zgodziła się ujawnić swoje dane. Wraz z przyjaciółkami uciekła do domu. Przypuszczalnie przypadków molestowania było więcej. Wszędzie widać było płaczące dziewczyny, nie wiem, czy wszystkie były napadane, ale przypuszczam, że tak – mówi Larsson. Policja potraktowała jej skargę poważnie, natomiast ochroniarze na festiwalu lekceważyli je. Wg dziennika Expressen kiedy jedna z dziewcząt poskarżyła się na seksualne napastowanie, ochroniarz powiedział, że tego można się na festiwalu spodziewać.

Policja zatrzymała dwóch siedemnastolatków z pobliskiego schroniska dla imigrantów.

Na innym weekendowym festiwalu w Norrköping doszło do pięciu gwałtów i nieznanej jeszcze liczby napaści seksualnych. Donoszący o tym portal thelocal.se nie podaje żadnych informacji o napastnikach.

W masowych napaściach na kobiety w sylwestrową noc w Kolonii zgłosiło się na policję kilkaset poszkodowanych, molestowanych i okradzionych kobiet. Napastnikami byli ubiegający się o azyl głównie pochodzący z Afryki Arabowie. Policja i media  początkowo próbowały ukrywać, że doszło do masowego molestowania kobiet.

Nikt z liczących tysiące widzów tłumów nie przyszedł na pomoc napadanym na festiwalach dziewczynkom  i kobietom. (g)

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze