Dwóch zwolenników ISIS aresztowanych we Włoszech

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

We wtorek i środę policja włoska aresztowała dwie osoby podejrzewane o rozpowszechnianie propagandy terrorystycznej, rekrutowanie zamachowców i przygotowywanie ataków terrorystycznych a także przeprowadziła przeszukania w 13 miejscach w różnych miastach.

Aresztowany we wtorek mężczyzna egipskiego pochodzenia prowadził w Foggi na południu Włoch ośrodek dla dzieci, ucząc je bycia męczennikami i zachęcając do atakowania niewiernych nożami i maczetami. Aresztowany w środę w Turynie, pochodzenia marokańskiego, skazany już został w 2015 za rozpowszechnianie propagandy ISIS. Obecnie policja podejrzewa go nie tylko o rozpowszechnianie terrorystycznej propagandy ale o próby rekrutowania terrorystów i przygotowywanie ataku, który miał nastąpić w najbliższej przyszłości.

Żaden z aresztowanych nie będzie wydalony, bo obaj mają obywatelstwo włoskie. Włochy wydalają osoby podejrzewane o sprzyjanie terrorystom, jeśli nie mają włoskiego obywatelstwa – od roku 2015 wydaliły już ponad 100 takich osób. Być może dzięki temu nie miały dotychczas żadnego poważnego ataku terrorystycznego, takiego jak przeżyły Niemcy, Francja, WIelka Brytania, Belgia czy Hiszpania. (g)

Źródło: The Local

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook