Dożywocie w Austrii dla Afgańczyka za próbę zabicia czterech osób

23-letni imigrant z Afganistanu został skazany na dożywocie za próbę zabicia nożem  czterech osób w Wiedniu 7 marca br. Afgańczyk zaatakował nożem małżeństwo z nastoletnią córką, a potem swojego handlarza narkotyków. We krwi napastnika znaleziono niewielkie ilości narkotyków ale sąd nie uznał go za narkomana, wymagającego kuracji odwykowej.

Według biegłego psychiatry „złość i frustracja kumulowały się w oskarżonym przez lata, aż znalazły ujście w tym ataku”. Nie jest jasne, czym imigrant był tak zezłoszczony i sfrustrowany, że próbował zabić cztery osoby, (g)

Źródło: thelocal.at

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Saudyjski następca tronu i jego piramida bzdur

Arabia Saudyjska odejdzie od wahabizmu?

Jaki terroryzm zagraża Europie?