Długoletnie kary więzienia dla pechowych francuskich terrorystek

W procesie francuskich terrorystek, które w 2016 roku próbowały wysadzić katedrę Notre Dame w Paryżu zapadły bardzo surowe wyroki. Organizatorka zamachu dostała 30 lat więzienia, zwerbowana przez nią współpracownica 25 lat, ich dwie pomocnice dostały po 20 lat; trzy inne osoby dostały kilkuletnie kary więzienia za niezgłoszenie przygotowanego zamachu terrorystycznego. Główny inspirator, członek Państwa Islamskiego Rachid Kassim, dostał dożywocie in absentia.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Zamachowczynie zaparkowały samochód wypełniony butlami z gazem i puszkami z dieslem koło katedry i próbowały podpalić ładunek, co im się nie udało. Znaleziono ich odciski palców i szybko aresztowano. Wyroki, które otrzymały, są najsurowszymi wydanymi we Francji za nieudany zamach terrorystyczny. (g)
Źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Koronawirus osłabił nielegalną imigrację

Media społecznościowe cenzorem XXI wieku

Muzułmańscy uczniowie wśród najgorszych na świecie