Demonstracje PEGIDA – są pierwsze rezultaty

Pegi
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Pegi

Chrześcijańsko-demokratyczna CDU chce zbadać procedury przyznawania azylu.

Komisja ekspertów powołana przez CDU przeprowadzi w tej sprawie krytyczne dochodzenie, zapewnił w sobotę sekretarz partii w Saksonii Michael Kretschmer. CDU podobnie jak PEGIDA uważa, że fundamentalne prawa do azylu nie powinny być zmieniane, ale można przyspieszyć proces sprawdzania aplikacji, co spowoduje, że ludzie bezpodstawnie domagający się przyznania azylu będą szybciej opuszczać kraj.
W piątek saksoński minister spraw wewnętrznych Ulbig Markus uznał Tunezję za kraj bezpieczny, wobec czego wnioski Tunezyjczyków z reguły będą uznawane za niezasadne. W ten sposób szybciej znajdzie się miejsce dla potrzebujących z takich regionów jak Syria czy Irak.

Na wezwania PEGIDA do wyjaśnienia korzyści z imigracji obecny federalny minister finansów, a poprzednio minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schäuble odpowiedział: „Nie bójcie się”, cytując anioła z historii o narodzeniu Jezusa. Porównał dzisiejszych imigrantów do niemieckich wypędzonych z okresu powojennego i do gastarbeiterów, którzy będą wspólnie budować niemiecką gospodarkę.

Damian Pawlak, na podst.www.faz.net

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze