Dania: Razem przeciwko przymusowym małżeństwom

Przymusowe małżeństwa
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Duńscy socjaldemokraci dołączyli do rządowej koalicji potępiającej imamów udzielających małżeństwa bez zgody kobiet.

W duńskim parlamencie jest większość, która chce walczyć z imamami udzielającymi ślubów, w których partnerka jest przymuszana do ich zawarcia – co dotyczy w szczególności dziewcząt poniżej 18 roku życia.

Przymusowe małżeństwaLiberałowie,  Socjaldemokraci, Konserwaryści i Duńska Partia Ludowa jednoczą się, by stworzyć środki prawne chroniące młode kobiety przed przymusowym zamążpójściem i ukarać imamów parających się tym procederem.

Te małżeństwa muszą być zidentyfikowane i powstrzymane, mówi Karsten Lauritzen, przedstawiciel ds integracji w Partii Liberalnej. Imamowie, którzy udzielają takich ślubów, biorą udział w represjach wobec kobiet i powinny ponieść za to konsekwencje.

Zdaniem ekspertów, dziewczęta zmuszone do takiego małżeństwa nie mają żadnych praw, ponieważ całość odbywa się poza duńskim systemem prawny. Zazwyczaj to imam decyduje, czy rozwód jest możliwy, a decyzję tą podejmuje w zgodzie z prawem szariatu.

W dodatku do przymusowych małżeństw, Dania boryka się z poligamią wśród imigranckich społeczności. Poseł, pochodzenia muzułmańskiego Naser Khader ostrzega, by nie traktować tego niepoważnie. Nie można tego ignorować i mówić, że to część kultury muzułmańskiej.

JW na podst. The Copenhagen Post

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook