Dalajlama: Europa należy do Europejczyków.

„Europa należy do Europejczyków”, powiedział duchowy przywódca Tybetańczyków Dalaj Lama w środę, nawiązując do kryzysu imigracyjnego.

Przemawiając w Malmo w Szwecji, zamieszkałym przez istotny procent imigrantów, laureat Pokojowej Nagrody Nobla powiedział, że Europa miała „moralny obowiązek” pomocy tym, którym groziła śmierć, ale powinni oni wrócić do swoich krajów i pomóc odbudować je i rozwijać.

„Przyjąć ich, pomóc im, kształcić ich… ale ostatecznie powinni rozwijać swoje własne kraje”, powiedział 83-letni Dalaj Lama, który sam uciekł z okupowanego przez Chiny Tybetu. „Myślę, że Europa należy do Europejczyków”, zakończył wypowiedź.

Przemówienie duchowego mistrza buddyzmu tybetańskiego miało miejsce kilka dni po bezprecedensowych wyborach w Szwecji, gdzie marginalna partia antyimigracyjna Szwedzcy Demokraci stała się trzecią siłą w parlamencie.  (j)

Więcej na temat skutków zwiększonej migracji dla ubogich regionów świata w poniższym wideo:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wSmEkzQyT4I[/youtube]

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

To nie jest recenzja „Zielonej granicy”

Kto traci na zakazie abaji we francuskiej szkole?

Dlaczego film Holland jest zły