Czy to początek Europy przyszłości?

meczet spalony
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Palone meczety, ataki na modlących się chrześcijan… Czy tak będą wyglądały w przyszłości europejskie święta?

Przy braku konkretnych działań ze strony elit politycznych i ich uporczywym nie przyjmowaniu do wiadomości narastającego problemu, w społeczeństwach wrze coraz bardziej.

Młodzi muzułmanie w Mönchengladbach w Niemczech, przeszkadzali w trakcie pasterki dla dzieci i obrażali modlących się, wyzywając ich od „gównianych chrześcijan”. Chociaż policja nie aresztowała nikogo i nie będzie postępowania karnego ze względu na wiek sprawców, to proboszcz zamierza położyć kres prześladowaniom chrześcijan. Chce porozmawiać z rodzicami muzułmanów i poinformować szkoły o całym zajściu.

meczet spalonyZ kolei w Szwecji w pierwszy dzień świąt podpalono meczet w miasteczku Eskilstuna, w wyniku czego pięć osób zostało rannych. W trakcie napaści na terenie meczetu przebywało 20 osób. Świadkowie mówią, ze ktoś wrzucił jakiś przedmiot, a potem wybuchł szaleńczy ogień.

PEGIDA demonstruje, bo postuluje konkretne zmiany. Nikt się tymi postulatami nie zajmuje. Nie dyskutuje się z nimi i cały spory fragment społeczeństwa próbuje się wypchać poza nawias decyzji o jego przyszłości. Z kolei mało mówi się o radykalizacji muzułmanów, a rządy prowadzą dialog z najsilniejszymi ich reprezentantami, czyli z islamistami. Zamiast wspierać reformatorów muzułmańskich, którzy proponują odrzucenie prawa szariatu i odrzucenie aspiracji islamu do bycia jedynym rozwiązaniem dla ludzkości, czytaj nawołują do koegzystencji.

Czy słyszycie jak woda zaczyna kipieć pod przykrywką?

Jan Wójcik

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze