Czy to początek Europy przyszłości?

meczet spalony
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Palone meczety, ataki na modlących się chrześcijan… Czy tak będą wyglądały w przyszłości europejskie święta?

Przy braku konkretnych działań ze strony elit politycznych i ich uporczywym nie przyjmowaniu do wiadomości narastającego problemu, w społeczeństwach wrze coraz bardziej.

Młodzi muzułmanie w Mönchengladbach w Niemczech, przeszkadzali w trakcie pasterki dla dzieci i obrażali modlących się, wyzywając ich od „gównianych chrześcijan”. Chociaż policja nie aresztowała nikogo i nie będzie postępowania karnego ze względu na wiek sprawców, to proboszcz zamierza położyć kres prześladowaniom chrześcijan. Chce porozmawiać z rodzicami muzułmanów i poinformować szkoły o całym zajściu.

meczet spalonyZ kolei w Szwecji w pierwszy dzień świąt podpalono meczet w miasteczku Eskilstuna, w wyniku czego pięć osób zostało rannych. W trakcie napaści na terenie meczetu przebywało 20 osób. Świadkowie mówią, ze ktoś wrzucił jakiś przedmiot, a potem wybuchł szaleńczy ogień.

PEGIDA demonstruje, bo postuluje konkretne zmiany. Nikt się tymi postulatami nie zajmuje. Nie dyskutuje się z nimi i cały spory fragment społeczeństwa próbuje się wypchać poza nawias decyzji o jego przyszłości. Z kolei mało mówi się o radykalizacji muzułmanów, a rządy prowadzą dialog z najsilniejszymi ich reprezentantami, czyli z islamistami. Zamiast wspierać reformatorów muzułmańskich, którzy proponują odrzucenie prawa szariatu i odrzucenie aspiracji islamu do bycia jedynym rozwiązaniem dla ludzkości, czytaj nawołują do koegzystencji.

Czy słyszycie jak woda zaczyna kipieć pod przykrywką?

Jan Wójcik

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook