Czy prezydent Turcji wzywa do mordowania Żydów?

erdogan kill jews
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, na konwencji islamistycznej partii AKP, przywołał hadis, używany powszechnie przez Hamas i inne ugrupowania terroryzmu islamskiego, by uzasadniać mordowanie Żydów.

„Ci, którzy myślą, że posiadają Jerozolimę, niech wiedzą, że jutro nie będą w stanie ukryć się za drzewem”, miał powiedzieć Erdogan jak wynika z tłumaczenia tureckiego dziennikarza i dysydenta Abdullaha Bozkurt.

To jest ukryte grożenie ludobójstwem Żydom, opierające się na apokaliptycznej przepowiedni. Pełny hadis brzmi:

„Ostatnia godzina nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie będą walczyć z Żydami i muzułmanie zabiją ich, aż Żydzi będą chować się za kamieniem i drzewem, a kamień lub drzewo powiedzą: muzułmaninie, sługo Allaha, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go…”(Sahih Muslim Księga 041, Numer 6985)

Ruchem millenarystycznym jest ISIS, które wierzy w walkę z niewiernymi i rychłe nadejście proroka. Jednak uważa się, że prezydent Turcji bardziej odwołuje się do antysemityzmu swojego elektoratu, niż chce inspirować dżihadystów do ataku na Izrael. Odwraca tym samym uwagę od pogarszających się relacji ze Stanami Zjednoczonymi i odbywającym się tam procesem o łamanie sankcji wobec Iranu przez ludzi związanych z najwyższymi władzami Turcji.

Abdullah Bozkurt był redaktorem naczelnym zamkniętego przez Turcję „Todays Zaman”, pisma związanego z ruchem Gulena, oskarżanego o przygotowanie puczu w lipcu 2016 roku. (j)

źródło: Algemeiner

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze