Czy prezydent Turcji wzywa do mordowania Żydów?

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, na konwencji islamistycznej partii AKP, przywołał hadis, używany powszechnie przez Hamas i inne ugrupowania terroryzmu islamskiego, by uzasadniać mordowanie Żydów.

„Ci, którzy myślą, że posiadają Jerozolimę, niech wiedzą, że jutro nie będą w stanie ukryć się za drzewem”, miał powiedzieć Erdogan jak wynika z tłumaczenia tureckiego dziennikarza i dysydenta Abdullaha Bozkurt.

To jest ukryte grożenie ludobójstwem Żydom, opierające się na apokaliptycznej przepowiedni. Pełny hadis brzmi:

„Ostatnia godzina nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie będą walczyć z Żydami i muzułmanie zabiją ich, aż Żydzi będą chować się za kamieniem i drzewem, a kamień lub drzewo powiedzą: muzułmaninie, sługo Allaha, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go…”(Sahih Muslim Księga 041, Numer 6985)

Ruchem millenarystycznym jest ISIS, które wierzy w walkę z niewiernymi i rychłe nadejście proroka. Jednak uważa się, że prezydent Turcji bardziej odwołuje się do antysemityzmu swojego elektoratu, niż chce inspirować dżihadystów do ataku na Izrael. Odwraca tym samym uwagę od pogarszających się relacji ze Stanami Zjednoczonymi i odbywającym się tam procesem o łamanie sankcji wobec Iranu przez ludzi związanych z najwyższymi władzami Turcji.

Abdullah Bozkurt był redaktorem naczelnym zamkniętego przez Turcję „Todays Zaman”, pisma związanego z ruchem Gulena, oskarżanego o przygotowanie puczu w lipcu 2016 roku. (j)

źródło: Algemeiner

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Andaluzja: dżihadysta zaatakował w kościele. Co wiemy?

Indie: młodzi muzułmanie zagrożeni radykalizacją

Wielka Brytania: koniec taryfy ulgowej dla radykalnych imamów