Czy jest nowa saudyjska fatwa przeciwko Pokemonom czy nadal obowiązuje stara?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sprzeczne doniesienia w sprawie fatwy na temat Pokemonów napływają z Arabii Saudyjskiej. W środę saudyjska prasa doniosła o nowej fatwie, wydanej przez główne ciało religijne tego kraju, Sekretariat Ogólny Rady Głównych Uczonych Religijnych (General Secretariat of the Council of Senior Religious Scholars. Fatwa stwierdzała, że Pokemony są grą bluźnierczą, ponieważ odwołują się do ewolucji, propagują politeizm i hazard. Nie odwoływała się jednak wyraźnie do nowej wersji gry, Pokemon Go.

Oryginalna fatwa przeciwko Pokemonom została wydana w Arabii Saudyjskiej w 2001 roku i ta miała być jej powtórzeniem. Jednak już w czwartek pan Abdulmohsen Alyas, wiceniminister ds informacji międzynarodowej w Ministerstwie Kultury i Informacji powiedział, że doniesienia mediów o nowej fatwie są błędne. Rada Głównych Uczonych Religijnych również, komunikatem na Twitterze, zaprzeczyła, że ogłosiła nową fatwę.

Tak więc w mocy pozostaje na pewno stara fatwa. Chętni do grania w Pokemony w Arabii Saudyjskiej grać nadal nie mogą, ale przynajmniej wiedzą, że tylko jedna, a nie dwie fatwy, zakazuje im grania. (g)

Źródło: Haaretz

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook