Czy Iranki potrafią się bawić?

| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Piłka wzbudza skrajne emocje. Po wojnie futbolowej to żadne odkrycie. Nie inaczej było w przypadku zamieszczonego przez nas na Facebooku kolażu zdjęć, zestawiających fanki różnych krajów i z Iranu.

mundial 2014

Wydźwięk był jasny. Kobiety w krajach islamskich w sferze ubioru mają mniej wolności.

iran mundial

No i zaczęło się. Szybko „udowodniono” nam manipulację. Zwyzywano nas od chorych z nienawiści propagandystów, a admina od osłów… bowiem w Brazylii pojawiły się piękne, z odkrytymi głowami Iranki.

Jeżeli ktoś odebrał to tak, że nie chcemy przekazać prawdy o tym, że Iranki też potrafią się bawić, to jest to błąd. I serdecznie za to przepraszamy. Tylko kto w tym wypadku przekazuje prawdę o świecie? Kilka (może kilkanaście) skąpo odzianych Iranek, które wyrwały się na World Cup do Brazylii kontra kilkadziesiąt milionów, które nie mają takiej wolności i kibicują, pomimo zakazów wydanych przez stetryczałych ajatollahów?

iran realRozumiem, że trudno jest o jakąś obiektywną prawdę o świecie, że każdemu zjawisku można przeciwstawić inne, przekazujące odmienną historię. Znajmy jednak jakieś proporcje. W Iranie kobiety mimo zakazu wychodzą jednak kibicować, są dzielne i nie chcą się podporządkować seksualnemu apartheidowi. Nawet jeżeli mogą być aresztowane za ten haniebny w oczach szyickich duchownych czyn.

Tak więc Iranki chcą kibicować i bawić się nawet wbrew zakazom. Jednak obraz kilku Iranek z mistrzostw jest daleki od prawdy o ich sytuacji w kraju.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Jan Wójcik, obserwuj autora na twitterze @jasziek 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook