Szwecja wyda na imigrantów tyle, co na obronność

Minister finansów Szwecji Magdalena Andersson
Minister finansów Szwecji Magdalena Andersson
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd Szwecji szacuje, że koszty fali uchodźców i imigrantów będą znacznie wyższe niż wcześniej się spodziewali, co zmusi go do przeznaczenia większej ilości pieniędzy w nadchodzących latach.

Szwedzka minister finansów Magdalena Andersson w środę 13 kwietnia, podczas prezentacji budżetu ujawniła, że koszty związane z imigracją, takie jak zakwaterowanie, szkolenia będą wynosić rocznie 6,1 mld euro do 2020 roku.

W poprzednich oszacowaniach rząd uważał, że będzie to 1,6 mld euro rocznie. Obecna kwota stanowi 1,3% szwedzkiego PKB, to mniej więcej tyle samo ile Szwecja wydaje na obronność.

Szwedzki rząd twierdzi jednak, że poradzi sobie z wyzwaniem ponieważ PKB w Szwecji wzrosło o 4% w 2015 roku zapewniając im szóste miejsce na świecie, a bezrobocie jest najniższe od siedmiu lat.

Szwecja przyjęła 163 tysiące poszukujących azylu i spodziewa się kolejnych 75 tysięcy. Wprowadzane są jednak restrykcje prawne mająće ograniczyć napływ imigrantów dotyczące pozwolenia na pobyt i łączenia rodzin. (j)

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze