Czeskie władze dotują antyislamistów

| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Regionalne władze Hradca Kralove wspierają finansowo ruch AntiMešita (Anty-meczet).

Ugrupowanie to organizuje dla mieszkańców miasta dyskusje na temat niebezpieczeństwa islamizacji, tworzy petycje przeciwko budowie meczetów w różnych miastach i walczy z rozszerzaniem się kultury islamskiej na terytorium Czech.

Ruch AntiMešita został powołany w ubiegłym roku w celu walki z islamizacją Republiki Czeskiej. Regularnie organizuje w Hradcu Kralove działania przeciwstawiające się lokalnym muzułmanom.

Pomimo iż powszechnie uznaje się te działania za kontrowersyjne, stowarzyszenie otrzymało od władz regionalnych 15 tysięcy koron wsparcia. Rzecznik władz Imrich Dioszegi wyjaśnia, że to wsparcie otrzymywane przez inne stowarzyszenia, kluby sportowe itd. a celem wsparcia jest „stworzenie strony internetowej i usługi prawne”.

Inaczej sprawę widzi Valentin Kusák, założyciel ruchu – uznaje dotację za moralne wsparcie jego sprawy. Używa go, by projektować i prowadzić antyislamskie dyskusje w Hradcu Kralove. Przedstawiciele społeczności muzułmańskiej nie chcą tego komentować, ponieważ meczet został już zbudowany i według nich te działania są spóźnione.(p)

AX na podst. Romea.cz

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook