„Czarny dzień dla polityki klimatycznej”, Zieloni o prawie Saudyjek do prowadzenia aut.

Decyzja Arabii Saudyjskiej, zezwalająca kobietom prowadzić samochód, spotkała się z ostrą krytyką niemieckich Zielonych. 

„To czarny dzień dla walki przeciwko klimatycznemu ociepleniu”, wyjaśnia liderka Zielonych Urlike Lunacek. „Arabia Saudyjska, zabraniająca połowie populacji prowadzić samochód, miała wiodącą rolę w polityce klimatycznej”, powiedziała Lunacek. „Żałujemy, że kraj ten porzucił tą skuteczną drogę”. Zieloni proponują, by zadowolić kobiety, kwoty miejsc siedzących w autobusach i pociągach przeznaczonych wyłącznie dla kobiet.

Lunacek krytykuje redukowanie feminizmu do równouprawnienia płci: „Dla nas to przestarzała koncepcja. Jesteśmy już krok dalej i domagamy się całkowitego zrównania człowieka i drzewa”. Dlatego Zieloni, by wzmocnić feminizm w Arabii Saudyjskiej proponują montować na burkach ogniwa słoneczne. (j)

na podstawie: Die Tagespresse

Od redakcji: Zdajemy sobie, że słowa padające w artykule mogą być prawdopodobne, ale Die Tagespresse to gazeta ze zmyślonymi newsami, jak Asz Dziennik czy The Onion.

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Jak Donald Tusk debatę o imigracji zakończył

Kolejny meczet w Warszawie. Kto go buduje?

Torysi boją się oskarżeń o islamofobię