„Czarny dzień dla polityki klimatycznej”, Zieloni o prawie Saudyjek do prowadzenia aut.

saudiwomennodrivesign
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Decyzja Arabii Saudyjskiej, zezwalająca kobietom prowadzić samochód, spotkała się z ostrą krytyką niemieckich Zielonych. 

„To czarny dzień dla walki przeciwko klimatycznemu ociepleniu”, wyjaśnia liderka Zielonych Urlike Lunacek. „Arabia Saudyjska, zabraniająca połowie populacji prowadzić samochód, miała wiodącą rolę w polityce klimatycznej”, powiedziała Lunacek. „Żałujemy, że kraj ten porzucił tą skuteczną drogę”. Zieloni proponują, by zadowolić kobiety, kwoty miejsc siedzących w autobusach i pociągach przeznaczonych wyłącznie dla kobiet.

Lunacek krytykuje redukowanie feminizmu do równouprawnienia płci: „Dla nas to przestarzała koncepcja. Jesteśmy już krok dalej i domagamy się całkowitego zrównania człowieka i drzewa”. Dlatego Zieloni, by wzmocnić feminizm w Arabii Saudyjskiej proponują montować na burkach ogniwa słoneczne. (j)

na podstawie: Die Tagespresse

Od redakcji: Zdajemy sobie, że słowa padające w artykule mogą być prawdopodobne, ale Die Tagespresse to gazeta ze zmyślonymi newsami, jak Asz Dziennik czy The Onion.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze