Coraz więcej imigrantów przybywa do Włoch z Tunezji

Zmniejszenie liczby statków organizacji pomocowych przy wybrzeżach Libii spowodowało, że uaktywnił się przemyt imigrantów do Włoch z Tunezji. Przybywają oni na niewielkich łodziach pod osłoną nocy, bo podróż zajmuje zwykle 12-16 godzin. W odróżnieniu od imigrantów płynących z Libii, którzy oczekują, że wyłowią ich statki organizacji pomocowych albo patrole włoskie, imigranci z Tunezji starają się unikać włoskiej straży przybrzeżnej i dopływać do włoskiego wybrzeża.

Spośród 6200 osób, które przybyły do Włoch w bieżącym roku, aż 5 tysięcy dokonało tego na łodziach płynących z Tunezji. Są to nie tylko Tunezyjczycy ale również imigranci z Afryki Subsaharyjskiej, którzy pierwotnie przybyli do Libii i są stamtąd przez przemytników przewożeni do Tunezji. (g)

Źródło: thelocal.it

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Francja: imigrant zabił, ale uniknie kary

Szwecja: świetne wyniki szkoły dla imigrantów

Nie powinniśmy odsyłać zintegrowanych azylantów