Co dwunasty nieletni imigrant w Szwecji okazuje się być dorosły

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Narodowa agencja szwedzka medycznych badań kryminalnych (Rättsmedicinalverket) opublikowała wyniki analiz prawie 8 tysięcy przypadków nieletnich imigrantów, co do których wieku władze imigracyjne miały wątpliwości. Spośród prawie 8 tysięcy zbadanych przypadków ponad 6700 było osobami w wieku powyżej lat 18.

W czasie kryzysu imigracyjnego 2015-2016 do Szwecji przybyło około 80 tysięcy osób, które uznane zostały za nieletnich bez opiekunów i których wiek ustalono na podstawie ich własnych deklaracji. W niektórych wypadkach były to osoby około 40-letnie, umieszczane razem z dziećmi w specjalnych ośrodkach albo oddawane do rodzin zastępczych (!) co wzbudziło protesty lokalnych władz. Dlatego na jesieni 2016 zlecono agencji badanie wieku imigrantów w przypadku, gdy agencja imigracyjna miała wątpliwości co do prawdziwości informacji.

Oprócz większych zasiłków nieletni imigranci pozbawieni opieki praktycznie nie mogą być wydalani i dużo łatwiej jest im w Szwecji uzyskać azyl albo pozostać mimo nieotrzymania azylu. (g)

Źródło: thelocal.se

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook