Choudary w areszcie

radykał
| 95 komentarzy|
image_pdfimage_print

Radykalny kaznodzieja Anjem Choudary został aresztowany kilka godzin po zamieszczeniu ekstremistycznych wpisów na Twitterze.

radykał

Choudary jest jednym z dziewięciu mężczyzn, których zatrzymano dziś rano w Londynie w związku ze śledztwem dotyczącym islamskiego terroryzmu. Do aresztowania doszło wkrótce po tym, jak Choudary opublikował dziewięć antyzachodnich wpisów na Twitterze, komentując sytuację bojowników ISIS w Iraku i w Syrii. Scotland Yard podaje, że w ramach śledztwa przeszukano dziewiętnaście londyńskich mieszkań.

Rzecznik policji wyjaśnił, że do zatrzymania dziewięciu mężczyzn i przeszukania mieszkań doszło w związku z podejrzeniem o członkostwo i wspieranie organizacji uznanej za terrorystyczną oraz zachęcania do działalności terrorystycznej. Według dobrze poinformowanych źródeł organizacją tą jest Al-Muhajiroun, której współzałożycielem jest właśnie Choudary. Na manifestacjach grupy widywani byli również Michael Adebowale i Michael Adebolajo – dwaj muzułmanie, którzy w brutalny sposób zamordowali Lee Rigby’ego.

Na początku tygodnia Choudary wyraził swój brak współczucia dla Alana Henninga, wolontariusza porwanego ostatnio w Syrii, któremu w jednym z nagrań bojownicy ISIS zagrozili śmiercią. Kaznodzieja miał to skomentować następującymi słowami: „Koran nie pozwala na współczucie w stosunku do niemuzułmanów. Nie jest mi go żal”.

Bohun, na podst www.dailymail.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze